pieniadz.pl

Kwid EV - nadchodzi tani elektryk dla Chin

niedziela, 26-11-2017 godz. 08:08

Kwid
Renault-Nissan-Mitsubishi zdecydowało się na stworzenie taniego auta elektrycznego na rynek chiński oraz rynki rozwijające się. Koncern zamiast budować całkowicie nowy pojazd czy inwestowanie w kolejną markę zdecydowało się zelektryfikować model Kwid.
I tak już niedługo zobaczymy małego crossovera w wersji EV. Koncern złożony z trójki producentów postanowił włożyć do najtańszego modelu marki napęd elektryczny. To rozwiązanie ma być znacznie lepsze z ekonomicznego punktu widzenia niż tworzenie zupełnie nowego pojazdu czy też tworzenie wzorem konkurentów nowych marek. Kwid EV ma być budżetową propozycją przede wszystkim dla Chin. Samochód pojawi się zapewne także na drogach Indii czy Ameryki Południowej.

Przedstawiciele koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi zdradzili, że już inżynierowie pracują na prototypach, co oznacza, że d premiery zostało niewiele czasu. Obecnie inżynierowie pracują nad możliwie najtańszym i najwydajniejszym rozwiązaniem będącym połączeniem doświadczeń trzech marek. Zapowiada się ciekawy pojazd, który niestety nie będzie dostępny w Europie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Kwid EV - nadchodzi tani elektryk dla Chin.

Podobne

Kursy walut 2021-01-15

+ więcej
  • EUR euro 4,5480 +0,16%  +0,73gr
  • USD dolar 3,7466 +0,38%  +1,43gr
  • GBP funt 5,1104 +0,30%  +1,51gr
  • CHF frank 4,2219 +0,37%  +1,54gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm