pieniadz.pl

GP Malezji 2017: Hamilton wygrywa kwalifikacje. Porażka Vettela

Pierre Gasly
Lewis Hamilton okazał się zwycięzcą kwalifikacji do Grand Prix Malezji. Brytyjczyk ma przed sobą pozornie proste zadanie, ponieważ największy rywal Sebastian Vettel uplasował się na ostatnim miejscu.
Kierowca Mercedesa zdobył swoje 70. pole position w karierze, natomiast zawodnik Ferrari nie uzyskał żadnego czasu okrążenia. Niemieckiemu kierowcy posłuszeństwa odmówił bolid.
Silnik udało się naprawić jeszcze w Q1, ale po wyjeździe na tor awarii uległa turbosprężarka.

O pole position walczyÅ‚ Raikkonen, ale zablokowane koÅ‚a w ostatniej próbie przekreÅ›liÅ‚y szansÄ™.
W drugiej linii znajdą się kierowcy Red Bulla. Daniel Ricciardo ustąpił miejsca Maxowi Verstappenowi. Dopiero na piątym miejscu znalazł się drugi kierowca Mercedesa - Valtteri Bottas. W Q3 znaleźli się jeszcze zawodnicy Force India, duetu McLaren-Honda oraz Nico Hulkenberg (Renault). Najlepszy z tego grona okazał się Esteban Ocon. Siódma pozycja przypadła Stoffelowi Vandoorne'owi, ósma Hulkenbergowi, dziewiąta Sergio Perezowi, a dziesiąta Fernando Alonso.