pieniadz.pl

GP Austin USA 2012 - Hamilton pokonał Vettela! Alonso z szansą na tytuł

GP Austin USA 2012
Lewis Hamilton spektakularnie zwyciężył w pierwszym Grand Prix USA na torze Austin. Brytyjczyk podążał przez większość dystansu na drugiej pozycji, ale na 42 okrążeniu przypuścił atak na Vettela zakończony sukcesem. Szansę na zwycięstwo miał też Mark Webber, ale wyeliminowała go z walki awaria bolidu.
Ferrari posunęło się do nieczystych zagrań, aby umożliwić Alonso walkę o tytuł. Najpierw zespół przełamał plombę na skrzyni biegów, aby cofnąć Massę za Alonso na polach startowych. Później cała strategia była nastawiona na Hiszpana. Ten na szczęście pokazał swój kunszt kierowcy i wywalczył na torze trzecią pozycję. Oznacza to, że ma jeszcze matematyczną szansę na zdobycie tytułu.

W kategorii producentów tytuł mistrzowski wywalczył zespół Red Bulla. Kierowcy już 25 listopada zmierzą się w Brazylii. Tam rozstrzygną się losy tytułu. Możemy się spodziewać nie tylko walki na torze, ale również mocnego kombinowania przez zespoły.