pieniadz.pl

GP Abu Zabi 2014: Hamilton wygrywa i świętuje drugi tytuł

GP Abu Zabi
Lewis Hamilton sięgnął po drugi w karierze tytuł mistrzowski w F1. Brytyjczyk wygrał ostatnie, podwójnie punktowane Grand Prix Abu Zabi 2014. Tym samym kierowca Mercedesa mocnym akcentem zakończył sezon.
Nico Rosberg najpierw przegrał start z Hamiltonem, a później musiał się zmagać z awarią bolidu. W efekcie Niemiec nie miał najmniejszych szans na walkę o tytuł. Awaria KERS nastąpiła na 24 okrążeniu i zaowocowała spadkiem tempa oraz pozycji.

Felipe Massa przypuścił atak w końcówce wyścigu na Hamiltona, ale nie zdołał przegonić kierowcy Mercedesa. Mimo to metę minął ze stratą zaledwie 2,5 sekundy. Podium uzupełnił drugi bolid Williamsa z Valtteri Bottasem za kierownicą. Red Bulle startowały z końca stawki po wykluczeniu z kwalifikacji. Ostatecznie Vettel zajął 8. miejsce. Daniel Ricciardo wywalczył aż 5. lokatę. Między Red Bullami sklasyfikowano Jensona Buttona z McLarena oraz duet Force India - Nico Hulkenberga i Sergio Pereza. Fernando Alonso w pożegnalnym występie dla Ferrari finiszował tylko na 9. miejscu, punktowaną dziesiątkę zamknął jego zespołowy partner Kimi Raikkonen.